فرصت طلبان و نفوذی ها در دولت یازدهم


پرویز اسماعیلی ، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دولت یازدهم است.
او مدیر مسئول پیشین خبرگزاری مهر و سخنگوی ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲ بود.
مشاور نیروی انتظامی ، فعالیت در بسیج ، دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان ، مدیر مسئول روزنامه‌های جوان و تهران تایمز و سیاستگذاری هیئت رزمندگان اسلام ، از دیگر فعالیت‌های پرویز اسماعیلی است .
محمد نهاوندیان ( اصولگرای نفوذی و رییس دفتر حسن روحانی ) در ۱۳۹۳/۲/۲ پرویز اسماعیلی را به عنوان معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور منصوب کرد .اسماعیلی که خودش هم این موضوع را باور نمیکرد ، فردای انتصابش این متن را منتشر کرد :
به یک نکته بدیع توجه کنید. به سایر کشورها کاری ندارم. آیا در تاریخ 35 ساله اخیر، سابقه دارد که یک رئیس جمهور «قلبِ نظام ارتباطی» خود و دولتش را در اختیار سخنگویِ جدی ترین رقیب انتخابی خود قرار دهد و همراه نزدیکِ رقیب سیاسی‌اش را تا این حد محرم بداند؟ این حد از تعامل با رقیب، کم‌نظیر و فی نفسه ارزشمند است. و اینکه مهمترین رقبای انتخاباتی هم نیروهایِ توانمند را به یاری دولت تشویق می‌کنند، پاسخی نیکو به همین نگرش است.
 نوشته حسین دهباشی درباره پرویز اسماعیلی سیّدعلی‌میرفتاح مدیر بخشِ رسانه‌های نوشتاری ستاد اطلاع‌رسانی آقای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، پیشنهاد کرد که اسم دوّمین فیلم تبلیغاتی مستندی را که برای تلوزیون می‌ساختم بگذاریم «من سرهنگ نیستم!» . برگرفته  از ضدحمله طوفانی روحانی در جواب قالیباف در خلالِ آخرین منظره تلوزیونی کاندیداها. پیشنهاد حرفه‌ای و محشری بود. دم شما گرمی گفتم و پذیرفتم.
امّا هنوز کار تدوین تمام نشده بود که تماس‌ها و توصیه‌های مخالف با این ایده ناب و جذّاب شروع‌ شد. از جمله تماس‌های مکرر تلفنی و مشفقانه از جناب مهندس نعمت‌زاده رئیس ستاد انتخاباتی ما که خبر می‌داد اسم و حتّی پلان‌هایی از کار ما توسّط عواملِ نفوذی قالیباف در دفترمان لو رفته و بدتر آنکه پرویزِ اسماعیلی ، مشاور سابق ناجا و هیات‌ رزمندگان‌ اسلام و سخنگوی ستاد تبلیغاتی قالیباف در تدارک مستندی انتقام‌جویانه است با عنوان وهن‌آمیزِ «من خائن نیستم!» حق انتخابی در کار نبود. نگارنده و جناب میرفتاح و بقیه همکاران‌مان آدمهای مستقل و بی‌پناهی بودیم در برابر اصطلاحا بروبچ بالا! در نهایت با بی‌میلی قبول کردم که اسم مستند دوّم عوض‌شود تا به اصطلاح شر بخوابد.
باری، کمتر از یک‌سال از آن روزها می‌گذرد. الانی که این کلمات را می‌نویسم، چند ساعتی می‌شود که برای همان حضرت پرویزِ اسماعیلیِ سخنگوی قالیباف و طراّح متلک من خائن نیستم! و... غیره، حکم معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور را زده‌اند.
سیّد علی‌ میرفتاح ؟ کجا باید باشد خب؟ مزد تلاش یکی از بهترین روزنامه‌نگارانی که در همه عمر دیده‌ام در به قدرت‌رسیدن آقای روحانی، جز این نبود که به خاطر روح آزاده و قلم تملق ناپذیر خود، خانه‌نشین شود.تصاویری از پرویز اسماعیلی :پرویز اسماعیلی در مراسم تنفیذ رییس جمهور کودتا ، ۱۳۸۸/۵/۱۲


 


پرویز اسماعیلی در مراسم تحلیف رییس جمهور کودتا ،۱۳۸۸/۵/۱۴
 

برای اطلاع از عمق نفوذ به دولت یازدهم ، این دو مطلب را ببینید :


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر