قتل جانشین فرمانده قرارگاه سایبری خیبر (۱۳۹۵/۴/۱۵)

یکی از فعالین سیاسی به نام روح الله زم ، در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۲۹ در صفحه فیس بوک اطلاع داد که یکی از دوستانش در تهران توسط وزارت اطلاعات کشته شده است و خودش هم در لیست قتل قرار گرفته است .
مدتی قبل مشخص شد که فرد کشته شده ، فرمانده سابق ارتش سایبری ، محمد حسين تاجيک (متولد ۱۳۶۰/۶/۲۷) است که روز ۱۳۹۵/۴/۱۵ در ساعت ۱۵ توسط پدرش و یکی از کارکنان حفاظت اطلاعات وزارت اطلاعات در منزلش واقع در شرق تهران به قتل رسید .

زم همچنین عکس‌هایی از جنازه دوستش و پیامهای رد و بدل شده با برخی افراد را در فیسبوکش فرستاده است .
روح الله زم در مطلب دیگری نوشته است که محمد حسین تاجیک ، چند روز پیش از قتل خود، هشدار داد که من و او مشترکا در فهرست «عملیات حذف» قرار گرفته‌ایم. او گفت می‌داند چطور خود را برهاند، اما به فکر راه چاره برای من بود. او گفت طی دو عملیات ناکام قرار بوده برای «تأدیب ضد انقلاب» و «نشان دادن قدرت‌شان» تو را بزنند اما نشده. از «آلمان» و «ترکیه»... از شیوه‌های جدید ترور مخالفان گفت، گفت مدتی است عوض شده و به پشتیبانی اطلاعاتی از داعش تغییر پیدا کرده، هدف را به «جهادیست‌ها» می دهند و آن‌ها «تمیز» می‌زنند و ردی هم از ایران نمی‌ماند . ساعتی قبل از قتل تماس گرفت و گفت پدرش (حاج ولی) به همراه یکی از نیروهای «عملیات حفا واجا» به منزلش می‌آیند تا با او درباره‌ی «مسائلی» صحبت کنند. ساعت یک ظهر تماس گرفت که ساعت ۲ می‌آیند و ساعت ۳ هم می‌روند و تماس خواهم گرفت، اما رفت که رفت.
پدرش در صحنه‌ی قتلش حضور داشت، آخر پدرش جزو یکی از همان قاتلان زنجیره‌ای روشنفنکران، منتقدین نظام در سال‌های دهه هفتاد بود.

روح الله زم می‌گوید که این پیام‌ها را از منابع خبری و رسانه‌ای خود که برخی از آن‌ها شناخته شده هستند و از فرد کشته شده دریافت کرده است .

محمد تاجیک (پدر مقتول) با نام مستعار امنیتی (حاج ولی) از پرسنل قدیمی وزارت اطلاعات است که در زمان وقوع قتل‌های زنجیره‌ای روشنفکران و منتقدین حکومت ایران در دهه‌ی ۷۰ شمسی، نقش عمده‌ای را در این قتل‌های حکومتی داشت، اما پس از مدتی توسط وزارت اطلاعات دولت سیدمحمد خاتمی اخراج شد اما بار دیگر توسط دولت احمدی‌نژاد به کار خود بازگردانده شد.

شیوه قتل این پرسنل فنی وزارت اطلاعات مشخص نیست اما منابع خبری از خون‌ریزی وی به هنگام شستشو در غسال‌خانه‌ی بهشت زهرای تهران و پلاستیک‌های دور جسد وی (برای جلوگیری از خون‌ریزی بر کفن) و هم‌چنین عدم کالبد شکافی توسط پزشکی قانونی، با فشار وزارت اطلاعات خبر داده‌اند.
به ‌گفته منابع خبری، تاجيک در مرداد ماه ۱۳۹۲ با حکم معاونت عملیات وزارت اطلاعات به اتهام جاسوسی به مدت شش ماه بازداشت شده و توسط معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات شكنجه شده و در نهایت در بهمن ماه سال ۹۳ با کفالت پدر خود از بازداشت موقت آزاد شد.
آخرین مسئولیت سازمانی محمد حسین تاجیک ، جانشین فرمانده قرارگاه خیبر بوده است . قرارگاه خیبر ، مرکز مشترک عملیات سایبری اطلاعات سپاه ، معاونت فنی وزارت اطلاعات و حفاظت اطلاعات وزارت دفاع است .پرونده تاجیک پیش از قتل مدت زیادی در «معاونت امنیت» دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای قرار داشت و قرار بود وی از عفو رهبری استفاده کند، اما چند روز پیش از قتل او، پاسخ این دفتر برای «استفاده از عفو رهبری» منفی اعلام شد و قرار بود وی در۲۱ تیرماه برای رسیدگی به اتهامات خود در شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب حاضر شود که ۵ روز پیش از آن توسط وزارت اطلاعات به قتل رسید .


محمد حسین تاجیک عضو سپاه قدس بوده و دوستى ديرينه‌اى با قاسم سليمانى داشته ، در انجام مأموریت‌های خود طی سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۹۲ با سازمان‌هاى مختلف مرتبط با سپاه قدس در منطقه خاورميانه و سرويس‌هاى اطلاعاتى مختلف همکاری کرده است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر