مافیای احمد ابریشمچی


احمد ابریشمچی متولد ۱۳۱۷ در قم است . وی مالک اصلی‌ شرکت ایرانوکیا و ایراتل در ایران ، وارد کننده سیستمهای مخابراتی و شنود ، سیستمهای ارسال پارازیت و نرم افزارهای پشتیبانی فیلترینگ ، از کشورهای سوئد و مالزی و چین ، مجری قراردادهای کلان مخابراتی ، برنده مناقصه طرح تکمیل سیستمهای مخابراتی منطقه صنعتی پتروشیمی ماهشهر، پتروشیمی بندر امام و فاز چهار و هفت منطقه عملیاتی نفت فلات قاره در عسلویه ، برگزارکننده مجالس خصوصی با حضور سران کشور ، مغز متفکر خرید وسائل و تجهیزات مشمول تحریم برای ایران از طریق دوبی ، هنگ کنگ ، مالزی ، چین ، شارجه ، ابوظبی و یکی از دارندگان مجوز ورود اتومبیل‌های مشمول قانون گمرک است .
منزل شخصی اش در بالا‌ترین نقطه تجریش با فضایی معادل ۳۳۰۰ متر مربع با لوازم بالغ بر چهار میلیارد تومان قرار دارد . همچنین در فاصله ۴ کیلومتری محمودآباد ، دارای ویلایی به مساحت ۵۴۰۰ متر مربع است که اغلب ملزومات آن از ایتالیا و دوبی تهیه شده است .
وی در هر سال به مناسبت نوروز در این ویلا پذیرای کل بستگان خود بوده و گاه تا تعداد ۱۰۰۰ میهمان دارد . برخی اوقات در همین ویلا ، میزبان مقامات حکومتی است .
در سال ۱۳۹۱ ، خبر ازدواج پر زرق و برق پسر ابریشمچی با یک دختر انگلیسی منتشر شد .
احمد ابریشمچی ، دایی پیام فضلی نژاد (عروسک حسین شریعتمداری) است .
در سال ۱۳۹۷ با انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) مشخص شد که شرکت کاریان همراه و ایماهمراه (زیرمجموعه پارس مایکروتل - متعلق به مسعود ابریشمچی، فرزند احمد ابریشمچی) جمعا بیش از ۳۳ میلیون یورو ارز دولتی دریافت کرده اند اما ۱۶ میلیون یورو واردات انجام داده اند و مشخص نیست مابقی آن را چگونه استفاده کرده اند .