مزدوریاب : پیام فضلی نژاد


پیام فضلی‌نژاد متولد ۱۳۵۹ است .
از جمله اقدامات او میتوان به تدوین لایحه فیلترینگ - پرونده سازی برای وبلاگ نویس‌ها در دوره سعید مرتضوی - تشکیل ستاد ویژه کنترل روزنامه نگاران - راه اندازی دفتر جمع آوری و تحلیل اطلاعات در سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه (میدان فاطمی) اشاره کرد .
پیام فضلی نژاد در این مطلب ، صراحتا به نقش خود در پرونده وبلاگ نویسها اعتراف کرده است . 
پیام فضلی نژاد در جلسه اعتراف گیری از وبلاگ نویسها در سال ۱۳۸۳ :

محمدعلی ابطحی ، در اینجا و اینجا ، توضیحاتی درباره پرونده وبلاگ نویسها و پیام فضلی نژاد داده است . فضلی نژاد به عنوان نماینده سعید مرتضوی ، قبل از ضبط اعترافات تلویزیونی ، خواسته های مرتضوی را در دفتر شعبه اول دادسرای کارکنان دولت برای زندانیان توضیح داد و متن اعترافات را با شهرام رفیع زاده و روزبه میرابراهیمی و امید معماریان و جواد غلام تمیمی مرور کرد و هنگامی که اعترافات ضبط می شد ، تمام حاضران و نیز این عکس شهادت می دهند که در گوشه سالن نشست تا نتیجه کارش را ببیند . متهمان پس از پاسخ به سوالات خبرنگاران به چهره او نگاه می کردند تا علائم رضایتش را ببینند. تلویزیون جمهوری اسلامی هم یک دقیقه تصویر او را در حالی پخش کرد که با هر چهار نفر در حال گفتگو بود .
پیام فضلی نژاد ، خواهرزاده یکی از روسای مافیا در ایران به نام احمد ابریشمچی است .
پیام فرزند محمود فضلی نژاد ، مشاور دوران ریاست جمهوری ابوالحسن بنی صدر است . پدر وی که در زمره نزدیکان بنی صدر بوده و مدتی ریاست کمیته قم را در اختیار داشت ، سالها از دست حکومت ایران فراری بود و در آلمان زندگی می کند و مادر پیام نیز از نزدیکان صادق قطب زاده بوده و مسوول دفتر وزیر خارجه را بر عهده داشته و پس از اعدام قطب زاده ، از وزارت خارجه اخراج میشود .
فضلی نژاد در حال حاضر ، سردبیر مجله عصر اندیشه است . این مجله ، در دی ماه ۱۳۹۴ با محمدعلی طاهری در زندان مصاحبه کرده است که نشانه ای از دسترسی ها و تسهیلات امنیتی فراهم شده برای فضلی نژاد است . برای اطلاعات بیشتر ، مطلب رابطان اطلاعات سپاه در پرونده محمدعلی طاهری را ببینید .اطلاعات تکمیلی :

اخبار پرونده وبلاگ نویسها :

۱۳۸۳/۷/۶ 
  
۱۳۸۳/۷/۱۲

۱۳۸۳/۷/۱۷