ارتباط مجموعه فعالان حقوق بشر (هرانا) با حکومت ایراندر خبری که توسط مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سپاه پاسداران منتشر شد ، اطلاعاتی درباره مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر شد و سپس خبر هک‌ شدن سایت‌های اینترنتی متعلق به آن ها ، منتشر شد . در بخشی از فیلم منتشرشده توسط رسانه‌های حکومتی ایران درباره این موضوع ،  به روابط شخصی سایه حسن (وکیل ایرانی در کانادا) با کیوان رفیعی ( دبیرکل مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران ) پرداخته می‌شود . 

چرا رابطه شخصی کیوان رفیعی با سایه حسن ، تا این حد اهمیت داشته است که بایستی در فارس نیوز منتشر شود ؟

سایه حسن در وبلاگش نوشته است : به دلیل شک کردن به درستکاری این مجموعه و کیوان رفیعی ، رابطه خود را با او قطع کرده است . او همچنین ، مطالبی را درباره ارتباطات این مجموعه با حکومت ایران منتشر کرده است . وی می‌گوید این مجموعه با استفاده از خطوط تلفنی شرکت Iran Phone Line ( با وجود این که می دانند ممکن است مکالمات شان ضبط شده و به مقامات امنیتی تحویل داده شود ) استفاده می کنند . 

پس از انتشار این مطلب در وبلاگ سایه حسن ، رییس شرکت ایران‌ فون لاین ، با او تماس می‌گیرد و درخواست می کند که این مطلب را از وبلاگش حذف کند اما با شنیدن پاسخ منفی سایه حسن ، با کیوان رفیعی تماس گرفته و او را متقاعد می‌کند سایه حسن را مجبور به برداشتن این مطلب از وبلاگش کند . کیوان رفیعی با ارسال ایمیلی ، سایه حسن را تهدید به اتتشار تصاویر خصوصی شان - که بدون آگاهی و موافقت سایه حسن ، در زمان نامزدی آن ها تهیه شده است - در صورت برنداشتن این مطلب از وبلاگش می‌کند .
همچنین در ایمیل ارسالی مجموعه فعالان حقوق بشر به سایه حسن ، به او گفته می شود که این مجموعه ، در چهارچوب قوانین ایران فعالیت می کند .

چرا دبیرکل مجموعه‌ فعالان حقوق بشر ، به این شدت ، خواستار حذف کردن آن مطلب است ، تا جایی که حتی نامزد سابقش را تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی شان کرده است ؟!

آرسام مصباحی ، از دوستان سابق کیوان رفیعی ، در وبلاگش نوشته است :‌با نهایت احترامی که به کیوان می‌گذارم و دوستی که با او دارم ، متاسفم که باید اعلام کنم دفاع از آن‌چه که گمان می‌کردم او به آن معتقد است و در دوران زندانش ، تا آن‌جا که در توان‌مان بود برای آزادی‌اش تلاش کردیم ، اشتباه بوده است .

مجموعه فعالان حقوق بشر ، دارای دو سایت اینترنتی www.hra-iran.org و www.hra-news.org/fa است.اطلاعات فنی درباره سایت شرکت Iran Phone Line

با توجه به افشای این موضوع ، ممکن است شرکت IranFone ، همان شرکت Iran Phone Line باشد که تغییر نام داده است.