درباره‌ی محمدرضا نقدی ( فرمانده‌ی سازمان بسیج مستضعفین )
محمدرضا نقدی در سال ۱۳۳۲ در شهر نجف به دنیا آمد. پدرش شیخ علی‌اکبر ثمانی از روحانیان مجاور شهر نجف بود. در سال ۱۳۵۸ وی به همراه خانواده‌اش توسط دولت عراق اخراج شد و در پی آن به شهر نقده رفتند. پس از آن شهرت نقده‌ای را برای خود برگزید که بعدها با نام نَقَدی معروف شد. او در سال ۱۳۵۹ وارد مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق شد. نقدی در سال ۱۳۶۱ وارد سپاه پاسداران شد و سپس به عضویت سپاه بدر درآمد و به سرعت معاون اطلاعات و عملیات لشگر شد. او تا سال ۱۳۶۴ در لشگر بدر بود، اما از این سال به سپاه لبنان منتقل شد و جزو نیروی قدس سپاه شد. او در زمان پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ، از مسئولان هماهنگ کننده دفتر قطعنامه در ستاد کل نیروهای مسلح بود.
پس از دوم خرداد ۱۳۷۶ و پیروزی اصلاح طلبان ، اخباری از بازداشت و دستگیری گسترده شهرداران تهران و نهایتا خود غلامحسین کرباسچی منتشر شد. دستگیری و باز جویی از این افراد توسط سازمان حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی به فرماندهی نقدی انجام می‌گرفت. وی چندی بعد در دادگاه نظامی به اتهام شکنجه‌ی بازداشت‌شدگان ، به ۸ ماه حبس قطعی محکوم شد گرچه هیچگاه خبری از زندانی شدن وی در رسانه‌ها منتشر نشد.
شورای امنیت سازمان ملل محمدرضا نقدی را درفهرست تحریم های خود قرار داده است .
وی در مهرماه ۱۳۸۸ به حکم سید علی خامنه‌ای به سمت فرماندهی سازمان بسیج مستضعفین منصوب گردید.-------------------------------------------------------------------------------------------

ویکی‌پدیا

برای آگاه‌شدن از تازه‌ترین مطالب منتشرشده ، در خبرنامه‌ی وبلاگ و یا Google Friend Connect عضو شوید .