شهادت ساختگی سعیده پورآقایی

مادر سعیده در دیدار با اعضای کمیته پیگیری آسیب‌دیدگان حوادث پس از انتخابات ، گفت :

۱ : فرزندش را در حال گفتن الله اکبر بر روی پشت بام منزل ، دستگیر کرده اند و پس از پیگیری مشاور ارشد احمدی‌نژاد ، به او گفته می‌شود که جسد دخترش در سردخانه است و او از روی خال بدن دخترش ، جسد نیمه‌سوخته او را شناسایی کرده است .

۲ : او همسر شهید است و دختر کشته شده‌اش هم تنها بازمانده‌ از آن شهید بوده است .

۳ : به او شماره‌ی قبر سعیده در قطعه‌ی ۳۰۲ بهشت زهرا را داده اند .

۴ : مادر سعیده در پایان آن دیدار ، از اعضای کمیته‌ی پیگیری می خواهد تا برگزاری مراسم ختم سعیده ، این مسئله را اعلام نکنند .

۵ : افراد حاضر در این دیدار که در منزل او برگزار شد ، اقوام‌شان هستند .

بررسی :

۱ : هیچ‌ منبع دیگری ، این موضوع را تایید نمی‌کند .

۲ : پس از مراجعه اعضای کمیته پیگیری ، مشاهده می‌شود که نام سعیده پورآقایی بر روی قبر نوشته شده است . در حالی که تمام قبرهای موجود در قطعه‌ی ۳۰۲ بهشت زهرا - که متعلق به شهدای کودتای ۲۲ خرداد است - بدون نام هستند و فقط شماره‌ی جواز دفن بر روی آن‌ها نوشته شده است .

۳ : با پیگیری‌های کمیته پیگیری ، مشخص شده که شوهر خانم علی‌نژاد - پدر سعیده پورآقایی - ، مجرم شناخته‌شده بوده و در گذشته ، زندانی بوده است .

۴ : این گفته ، ما را به این مسئله توجه می ‌دهد که کودتاگران سعی د اشته اند تا با فرصت‌دادن به سایت‌های خبری در پرداختن به این موضوع ، ناگهان وارد میدان شده و دروغ‌بودن این موضوع را اعلام کنند .

۵ : اساسا چنین منزلی ، متعلق به او نبوده است و آن‌ها در آن منزل زندگی نمی‌کنند . همچنین همان افرادی که در آن دیدار حضور داشتند و به گفه مادر سعیده ، از اقوام‌شان بودند ، در جریان حمله‌ی نیروهای امنیتی به کمیته پیگیری ستاد میرحسین موسوی در میدان هفت تیر ، با حکم وزارت اطلاعات و دادستانی تهران ، شرکت داشتند .منبع : نوروز