پرونده شنود مکالمات نمایندگان مجلس (۱۳۷۹ و ۱۳۸۰)

درخواست‌های مکرر نمایندگان مجلس ششم از مقامات دولتی که عنوان میکردند ما امنیت مکالمه‌ای نداریم و مسبیبن و آمرین این حرکت بایستی شناسایی و محاکمه شوند ، آن زمان خیلی‌ سر و صدا کرد اما در آخر به درستی کسی‌ نتوانست بفهمد که موضوع از چه قرار شد و آیا آن افراد دستگیر شدند یا خیر .
به یک باره هم این موضوع سر به مهر سکوت گردید و دیگر کسی‌ از آن حرفی‌ نزد چون بیشتر از این نمی‌شد به موضوع دامن زده شود ، چون خیلی‌ چیزها دیگر علنی میشد و مجلس به شکل دیگری درمیامد به همین دلیل به ناگهان این موضوع مسکوت گذاشته شد . حال باید دید که عاملان و آمران آن حرکت که در جهت رسوا کردن عده‌ای شیاد در لباس نماینده مردم ، الان کجا هستند و چه وضعیتی دارند .

۱. محمود رضا مشعوف : پس از دستگیری مدتی‌ در زندان ۲۰۹ ، مدتی‌ را در زندان موسوم به بند ۲ الف که تحت نظر مستقیم سپاه است و مدتی‌ را هم در زندان سازمان حفاظت اطلاعات ستاد کل نیروی های مسلح گذراند و یک باره در سال ۱۳۸۵ به عنوان انتقال به زندان اصفهان ، از زندان خارج و اعدام شد .

۲. مرتضی بیگلر : هیچ مدرک مستندی مبنی بر دخالتش در این موضوع نتوانستند پیدا کنند و در زمان بازجویی هم هیچ اعترافی نکرده بود . او به قید وثیقه آزاد شد اما پس از گذشت یک ماه ، در زیر زمین خانه مادری‌اش در اثر خفگی با منواکسید کربن بدلیل ایراد بخاری گازی کشته شد .

۳. حسن ناهید بود : متهم به جاسوسی برای آمریکا گردید و سال ۱۳۹۰  در بند ۳۵۰ زندان اوین ، پس از گذشت پنج سال از ابتلا به سرطان غدد لنفاوی فوت کرد .

۴. ملوک جنتیان مقدم : دستگیری وی در منزل پدری‌اش در خیابان فداییان اسلام بوده و از آن موقع تا کنون هیچ کس خبری از وی ندارد و مادر ایشان هم در سال ۱۳۸۷ پس از چندین سال بی‌ خبری از فرزند و پیگیریهای مداوم بدون دیدن فرزندش چشم از جهان فرو می بندد .

۵. نصرالله رنجبران : او در سالهای نخست انقلاب بهمراه افرادی چون مهندس امینیان ، مهندس سیاوش سمیعی ، مهندس هرندی و مهندس حیدر جم که تنی چند از آنها از پرسنل فنی‌ و مهندسی‌ نیروی هوایی بودند ،مسئول پشتیبانی و سرویس دهی‌ به خطوط تلفن و تلکس مدرسه رفاه (پایگاه خمینی) بود .
رنجبران پس از مدتی‌ به اصفهان منتقل شده و در اداره مخابرات اصفهان ، مسئول پیگیری و فنی‌ پشتیبانی و خدمات تلکس و تلفن خطوط دفتر رییس جمهور بنی صدر در اصفهان می شود و در ماجرای حمله به دفتر نمایندگی ریاست جمهوری در اصفهان ، وی که به آنجا نیز رفت و آمد داشته ، مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بازداشت میشود و به زندان کمیته انقلاب آن زمان بنام چرخاب منتقل و پس از شکنجه و بازجویی ، آزاد و به تهران منتقل می شود و از آن به بعد درگیر مسایل پس از دستگیری قرار گرفته و چندین نوبت دادگاهی‌ و توبیخ میشود .
رنجبران سپس به عنوان تنبیه به یکی از قسمتهای غیر فنی مخابرات انتقال و پس از مدتی‌ مجدد به پست کاری خود منتقل میگردد و به همین دلیل و بد رفتاری و اختناق و دروغ حاکم بر نظام کشور سرانجام به دلیل رشته تحصیلی‌ و آگاهی‌ از امور مخابراتی و فنی‌ در یک اقدام جالب به منظور بر ملاکردن دست فاسدان حکومت ، اقدام به شنود و پخش مکالمات تلفنی  نمایندگان مجلس کرده و از پول شویی‌ها و کلاهبرداریها و رانت خواریهای های این افراد پرده برمی دارد . 

اما سرانجام با خبرچینی‌ فردی بنام شاهزمانی‌ که در قسمت فنی‌ مخابرات میدان توپخانه مشغول بکار بوده ، این موضوع به مقامات حراست مخابرات گزارش شد و این پنج نفر دستگیر شدند .
با پیگیریهای خانواده و دوستان مهندس رنجبران ، وی به قید وثیقه آزاد اما در این حال از کار اخراج میگردد .وی پس از آزادی با قید وثیقه و اطلاع از جریان مرگ مشکوک مهندس بیگلر ، به آلمان رفت . در طی این مدت نیز فرزند پسر وی پس از ورود به دانشگاه و اطلاع دانشگاه از نوع  محکومیت پدرش ، پس از گذراندن سه ترم تحصیل در دانشگاه هنر ، از این دانشگاه اخراج می گردد .
فرزند دختر وی نیز با محرومیت از تحصیل ۳ ترم مواجه می شود و هنوز پس از پایان این محرومیت ، اجازه حضور در دانشگاه را ندارد .
همسر وی نیز با داشتن ۲۷ سال سابقه کار در وزارت بهداشت به عنوان پرستار مجبور به بازخرید خدمت شده و به دلیل اعمال فشار برای باز خریدی از مزایای بازنشستگی در حرفه پرستاری محروم گردیده و در شرایط نابسامانی به سر می برند و خود مهندس رنجبران نیز پس از گذشت سال ها ، همچنان در آلمان بلاتکلیف است.