راه نفوذ یاران احمدی نژاد به دولت یازدهممحمدباقر نوبخت، که ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همچنین سخنگوی دولت یازدهم را برعهده دارد، تبدیل به کانال نفوذ اعضای باند احمدی نژاد و مشایی به دولت یازدهم شده است.
شهریور سال ۹۲ ، حمید پورمحمد گل سفید (قائم مقام بانک مرکزی در دولت احمدی نژاد و یکی از متهمان پرونده  اختلاس سه هزار میلیارد تومانی) به نمایندگی از نوبخت در جلسه شورای گفت وگو در اتاق بازرگانی حضور یافت و در همان ابتدا این رفاقت جناب نوبخت مایه سرشکستگی دولت شد، اما ماجرا به اینجا ختم نشد.
حمید پورمحمد گل سفید ، متهم در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی

بعد ازموفقیت نوبخت در انتصاب ولی الله سیف (متهم پرونده اختلاس ۱۲۳ میلیارد تومانی) به مدیریت بانک مرکزی، خواهان مسئولیت دادن به علی اکبر طاهایی، چهره حامی مشایی و احمدی نژاد بود.ولی الله سیف (متمهم پرونده اختلاس ۱۲۳ میلیاردی تومانی) و محمدباقر نوبخت در جلسه هیئت دولت


ولی الله سیف (متهم پرونده اختلاس ۱۲۳ میلیارد تومانی)


طاهایی که نوبخت از زمان استانداری او در گیلان خاطرات خوبی دارد، در دوره احمدی نژاد، با حمایت علی کردان، ابتدا استاندار قزوین و سپس مازندران شد.
علی اکبر طاهایی ، استاندار مازندران در دولت احمدی نژاد

طاهایی چنان به احمدی نژاد وفادار بود که در جریان خانه نشینی یازده روزه، به همراه روح الله احمدزاده ، اقدام به جمع آوری امضا برای حمایت از احمدی نژاد نمود و خود نیز اولین استانداری بود که این نامه که به عنوان تهدید به استعفا نیز مشهور شد را امضا کرد.
البته طاهایی را می توان جدی ترین حامی مشایی در میان کارگزاران دولت احمدی نژاد دانست که به ویژه به دلیل هم استانی بودن و آشنایی قبلی با مشایی، در بکارگیری تعاریف اغراق آمیز از مشایی شهره شده بود و حتی یکبار وی را به شهید بهشتی تشبیه کرده و مخالفین  او را حسودان دانسته بود.


در جریان جلسات نوبخت و طاهایی، نوبخت به وی استانداری همدان را پیشنهاد می کند که طاهایی ابراز می دارد که با توجه به مدت طولانی که از تهران دور بوده و البته بصورت پروازی استاندار مازندران و مدتی نیز قزوین بوده است، بیشتر میل دارد در تهران منصب بگیرد که نوبخت نیز چند پست از جمله معاونت خودش را به او پیشنهاد می دهد و قرار بر این می شود که میان گزینه های پیشنهادی ، بررسی کرده و یکی را انتخاب کند.


 در نهایت ، در آذرماه ۱۳۹۲ ، طاهایی توسط علی ربیعی (وزیر تعاون) به عنوان  معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها در این وزارتخانه منصوب شد.