هجوم مرتضی طلایی (نایب رییس شورای شهر تهران) به سمت یک خبرنگار زن


مرتضی طلایی٬ نایب رئیس شورای شهر تهران در اقدامی بی‌سابقه و در دفاع از طرح «تفکیک جنسیتی» به سمت یک خبرنگار زن هجوم برد تا «مضرات» تماس بدنی مردان و زنان در ادارات را به خبرنگاران زن ثابت کند.
ایسنا و روزنامه «شرق» گزارش کرده‌اند این اقدام «عجیب» از طلایی روز گذشته (سه‌شنبه ۱۴ امرداد) پس از پایان جلسه شورای شهر تهران و در واکنش به پرسش‌های خبرنگاران درباره طرح تفکیک جنسیتی سر زده است.
ایسنا گزارش کرده طلایی پس از پاسخ یک خبرنگار زن به پرسش وی مبنی بر اینکه «آیا شما حاضر هستید تنه ۱۰۰ مرد در یک اتاق به شما بخورد؟» به سمت وی هجوم برده است.
این خبرنگار زن در پاسخ به این پرسش طلایی گفته بود: «من می‌خواهم آزادی انتخاب داشته باشم و کسی با ایجاد محدودیت، کرامت ندهد.»
آن‌طور که ایسنا گزارش کرده طلایی پس از شنیدن این پاسخ «برای اثبات نظرات خود، به شکل ناگهانی به سمت خبرنگار رفت که این اقدام باعث شد خبرنگار خود را عقب بکشد.»
در ادامه این گزارش آمده «طلایی در این زمان با لحنی که نشانه اثبات سخنانش بود، پرسید؟ پس چرا خودت را کنار کشیدی؟ و افزود فرض اشتباه پاسخ اشتباه دارد.»http://www.digarban.com/node/19188