قتل کرامت‌الله زارعیان توسط مزدوران امنیتی در تهران

در تماس تلفنی که روز نهم آذرماه ٩١ با خانواده‌ کرامت‌الله زارعیان در شهر جهرم داشته‌اند ، به آنان اطلاع می‌دهند که برای فرزندشان حادثه‌ای روی داده و فوت کرده است.

وی روز پنجم آذرماه (چهار روز قبل از این حادثه) تمس تلفنی با خانواده اش داشته‌ است.

 

خواهر این دانشجوی جهرمی به آژانس کُردپا گفت که برادرش بر اثر شکنجه‌ی نیروهای امنیتی دچار قطع نخاع شده و بعد از کشتن کرامت‌الله، جسد وی را در وان حمام منزل اجاره‌ای در خیابان نظام‌آباد تهران و زیر دوش آب گرم رها کرده بودند که به سبب گرمای مرطوب حمام بخاطر باز بودن آب گرم کاملا فاسد شده به طوری که به سختی قابل شناسایی بود.


حکیمه زارعیان در پایان اذعان نمود که بعد از پیگیری‌های خانواده از چگونگی فوت کرامت‌الله، پلیس اجازه پیگیری صادر نمی‌کرد و نیز پیشنهاد ٢٠٠ میلیون تومانی جهت صرف‌نظر از شکایت خانواده به ما داده شد.

  کرامت‌الله  زارعیان متولد ١٣٦٤ بوده است. کرامت‌الله که دو برادر خود را در جنگ هشت ساله‌ی ایران – عراق از دست داده است ، در دانشکده‌ی هنرهای زیبا دانشگاه تهران ، مشغول به تحصیل بوده است. او بعد از تظاهرات انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری و در شهریور ٨٨ ، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بعد از مدتی آزاد شد. به سبب فشار مأموران اطلاعاتی، کرامت‌الله مجبور به ادامه تحصیل در کشور سنگاپور شد که از سوی دولت ایران ، برای پاسخ به مسایلی به ایران فراخواند شده و هنگام بازگشت به کشور، در فرودگاه امام خمینی بازداشت شد.