نفوذ وزارت اطلاعات در اسراییل و بیخبری از علیرضا عسگری ؟

حیدر مصلحی چند روز پیش ، از شناسایی و دستگیری عوامل شبکه‌ اطلاعاتی موساد که در ترور شهید مسعود علی‌محمدی دست داشته اند ، خبر داد و شخصی را به عنوان عامل ترور جلوی دوربین نشاندند که برای مردم توضیح دهد چگونه در پایگاه هایی در اسرائیل ، توسط ماموران اسرائیلی آموزش های اطلاعاتی و تخریب دیده تا دست به ترور دانشمندان هسته ‌ای بزند .
وزیر اطلاعات در کنفرانس های خبری متعدد ، این خبر را یک پیروزی بزرگ برای وزارت اطلاعات خواند و مدعی گردید که با تلاش های شبانه روزی پرسنل کارآمد و  با تکنولوژی بومی ، بر تکنولوژی پیشرفته موساد فائق آمدیم و کمی پا فراتر گذاشت و ادعا نمود که توانستیم با افراد و عوامل خود تا داخل تشکیلات اطلاعاتی اسرائیل نفوذ کنیم و با استفاده از این نفوذ و عوامل انسانی و کمکی که مردم به ما کرده‌اند ، به موفقیت‌هایی دست یابیم و در این زمینه  بیش از ده نفر از شبکه‌های مختلف دستگیر شدند و روند شناسایی و دستگیری بقیه عوامل این شبکه‌ها نیز ادامه دارد .
حیدر مصلحی که بارها موضوع نفوذ تا عمق تشکیلات موساد را در مصاحبه های مختلف مطرح نموده بود ، امروز در حاشیه نشست هیئت دولت با غافلگیری در مقابل سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه از سرنوشت علیرضا عسگری - معاون سابق وزیر دفاع - چه اطلاعاتی از دست دارید ؟  گفت هنوز درباره اخبار منتشر شده مبنی بر به شهادت رسیدن علیرضا عسگری در اسرائیل اطمینان نداریم ، چون به گفته اسرائیلی ها  اطمینان نداریم . اما وزیر اطلاعات توضیح نداد چگونه ممکن است که تا عمق دستگاه اطلاعاتی اسرائیل با عواملشان نفوذ کرده باشند و در همان اسرائیل آنها را در هم بکوبند اما از سرنوشت عسگری خبری در دست نداشته باشند و پس از گذشت مدت ها از نشر این خبر از آن موضوع اظهار بی اطلاعی نمایند .
امکان دارد این خبر تازه منتشر شده باشد و امکان بررسی اطلاعات در این مدت زمان کم برای عواملی که آقای مصلحی در موساد نفوذ داده میسر نباشد اما آنها که میتوانند پس از حدود 28 سال از مفقود شدن احمد متوسلیان ، کاظم اخوان ، سید محسن موسوی و تقی رستگار که در هنگام عزیمت به بیروت در یك پست ایست و بازرسی موسوم به حاجز باربرا به فاصله  40 كیلومتری بیروت متعلق به شبه نظامیان مارونی (حزب كتائب) متوقف شدند و از آن پس از وضعیت آنان اطلاعی در دست نیست ، اظهار نظر نمایند ؟
" پرسش اینجاست كه فردی كه به عنوان جاسوس اسرائیل و عامل ترور مسعود علی‌محمدی ، رو‌به‌روی دوربين وزارت اطلاعات نشسته است ، چه كسی ست ؟؟ "

احسان سلطانی