شرکت‌های مجری سانسور و شنود اینترنتی در ایران

تصمیم به مسدود کردن سایت‌های اینترنتی در ایران معمولا توسط کمیته تشخیص مصادیق محتوای مجرمانه فضای مجازی گرفته می‌شود که ریاست آن با دادستان کل کشور است.
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه نهم دی ماه شرکت «تکنولوژی‌های نرم افزاری دوران» را به دلیل کمک به این کمیته در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه نهم دی ماه ۱۳۹۳ ، شرکت‌های ایرانی «ابیسک» و «تکنولوژی‌های نرم افزاری دوران» نیز به ترتیب به اتهام کمک به سپاه پاسداران برای «نقض جدی حقوق بشر» و کمک به دولت ایران برای «اعمال سانسور و محدود کردن آزادی بیان» را به لیست سیاه آمریکا اضافه کرد.

بنا بر اطلاعیه این وزارتخانه، شرکت “ابیسک” که دفتر آن در میدان محسنی تهران قرار دارد، به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه “آموزش مهارت‌های سایبری و قابلیت‌های مربوط به حملات اطلاعاتی” کمک کرده است.
شرکت “دوران” نیز به خاطر کمک به “کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه” در فیلتر کردن صفحات اینترنتی و همچنین، فروش تجهیزات برای اجرای پروژه‌های دولتی نظارت بر فعالیت‌های مجازی تحریم شده است.

رییس هیات مدیره این شرکت، علی‌رضا عابدی‌نژاد، ۴۰ ساله و دانش‌آموخته‌ی دانشگاه صنعتی شریف است که در زیر، تصویر او دیده می‌شود.


 او چندی قبل در مصاحبه‌ای با ماهنامه‌ی خبری “دوران”، پروژه فیلترینگ اینترنت در ایران را یکی از “پروژه‌های شاخص” انجام‌شده توسط شرکت تحت مدیریتش معرفی کرده بود.شرکت تکنولوژی های نرم افزاری دوران

سایت اینترنتی: www.douran.com
شماره تماس : ۰۲۱۸۸۸۴۴۴۸۴ - ۰۲۱۸۸۸۱۱۱۸۰ - ۰۲۱۸۸۱۴۰۰۲۰
نشانی: تهران-میدان هفت تیر-خیابان قائم مقام فراهانی-میدان شعاع-خيابان شهید خدری-پلاک ۲۰
رییس هیات مدیره: علیرضا عابدی نژاد - کد ملی : ۰۴۹۱۵۰۰۹۹۸
نایب رییس هیات مدیره : عامر نجفیان پور - کد ملی : ۰۴۱۰۸۳۳۷۳۸
مدیرعامل : حسین دامادممقانی - کد ملی : ۱۷۵۳۶۱۵۳۴۸