محمد خاتمی : لاجوردی یکی از خدمتگزاران مردم و نظام بود !


اسدالله لاجوردی (۱۳۱۴ - ۱۳۷۷) رییس پیشین زندان اوین و دادستان انقلاب در دهه شصت بود. زندانیان سیاسی دهه شصت و دگراندیشان ، وی را از جمله چهره‌های تندرو و عامل سرکوب‌ها و اعدام‌های آن دوران می‌دانند. او از اعضای شورای مرکزی جمعیت مؤتلفه اسلامی بود.
 پس از پیروزی انقلاب ، به عنوان معاون سرپرست زندان اوین منصوب شد . وی همچنین پس از آن ، به عنوان ریاست زندان اوین و در تاریخ ۱۳۵۹/۶/۲۰ ، با نظر مساعد روح‌الله خمینی و محمد بهشتی ، دادستان انقلاب تهران شد .
وی در تاریخ ۱۳۷۷/۶/۱ ،  در محل کسب خود در بازار تهران و در حالی که هیچ سمت رسمی در نظام نداشت ، توسط دو نفر از اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق ، کشته شد .

پس از قتل وی ، محمد خاتمی - رییس جمهور وقت - پیامی صادر کرد :
بار دیگر ، دست ناپاک آدم‌کشان بداندیش و زشت‌کردار ، یکی از سربازان سخت‌کوش انقلاب و خدمت‌گزاران مردم و نظام و دو نفر از بیگناهان همراه وی را به شهادت رساند و پرونده سیاه تروریست‌ها را سیاه‌تر کرد .
محد خاتمی در این پیام ، ضمن عرض تسلیت به مقام معظم رهبری و مردم بزرگوار ، به‌خصوص خانواده رنج‌کشیده و شکیبای شهید سرافزار مرحوم حاج اسدالله لاجوردی ، تاکید کرد : دولت جمهوری اسلامی ایران همه توان خویش را در راه مبارزه با تروریست‌های رسوا ، به‌کار خواهد بست و از مسئولان انتظامی و امنیتی خواست که با هوشیاری،عاملان این جنایت را هرچه زودتر شناسایی کنند تا به جزای کردار زشت خود برسند .
محمد خاتمی تصریح کرد : ملت بزرگوار ایران ، راه خود را به سوی آزادی و سربلندی یافته است و آدم‌کشان و برهم‌زنندگان امنیت را بیش از پیش ، مایوس و منزوی خواهد کرد . 


هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر